03.10.2016

Druhým závodem pokračoval ČP cyklokros masters , který hostil Runcajsův Jičín!

Závod byl součástí malého Toi Toi Cupu, takže od ranních hodin bylo v areálu pod Čerovkou rušno, všude plno cyklokrosového potěru a program opravdu nabitý!

Hlavním strůjcem jičínského cyklokrosu je sportovní nadšenec Petr Kordík, který zde pořádá cyklokrosy již třetím rokem a musím konstatovat že trať je každým rokem lepší a lepší!
Okruh je pomotán po pěšinách v lesoparku pod vrchem Čerovka s následným technickým sjezdem na přilehlou louku.

Centum dění se nacházelo na travnatém hřišti pod skautským srubem kde byla i kancelář závodu.
Na závod kategorie Masters se do Jičína sjelo 70 nažhavených závodníků a závodnic!

Ve 13:01 hodin odstartovaly do závodu muži M50,M60,ženy masters + minutu předem startovaly  ženy Elite a balík to byl opravdu veliký!

V mužích M50 nedal nikomu šanci ůřadující mistr J.Bálek  o čtyří vteřiny později dorazil I.Kovařík a třetí už s výraznější ztrátou V.Lachnit.

V kategorii M60 po defektu favorita L. Brusche, závod opanoval polák A.Misina před J.Lehotským a podium doplnil třetím místem J.Voňka.

Ženy masters dojely neoficiálně v tomto pořadí, uvádím neoficiálně jelikož rozhodčí výsledkový servis poněkud nezvládaly, ale to je na jinou diskuzy!

Pořadí žen: P.Maráčková, I.Jáklová, P.Krtičková, H.Bučíková, B.Witnerová, N.Čivrná.

Ve 14:30 hodin se postavily na start muži kategorií M30 a M40 , minutu před veterány startovaly muži Elite, takže na okruhu bylo opravdu plno!

Mračna nad Jičínem slibovala déšť a ten se opravdu kolem 15 hodiny začal na trať snášet, v lesních ůsecích se nic zásadního nedělo , ale louky pod Čerovkou se přece jenom začaly trochu smekat!

Naštěstí deštíček brzo ustal a pořádný déšť dorazil až po oficiálním vyhlášení výsledků!
Jak dopadly naši nejmladší Mástři?

V kategorii M30 se poprvé letos ukázal mistr O.Zelený a vyhrál, na druhém místě, pro některé v masters cyklokrosu nová tvář P.Linet a třetí smolař J.Chyba , kterého v závodě potkaly nepříjemné technické problémy  po srážce s jedním z pomalejším závodníkem kategorie Elite!

Kategorii M40 opět ovládl profesorským stylem V.Mlynář před stále mladším L.Balákem a třetím M.Mullerem.

Komplet výsledky naleznete v sekci závody!

Bohužel výsledkový servis který dorazil z Jičína udělal za jinak pěkným závodem malou kaňku!