16.10.2016

Třetí závod ČP cyklokros-masters hostily zkušení pořadatelé z Loun.

Závodní den v Lounech rozjel mládežnický Toi Toi cup, takže bylo před samotným kláním veteránů na co koukat!

Ředitel závodů Milan Chrobák postavil klasickou trať se startem a cílem uvnitř velodromu. Nescházely obvyklé schody, výjezdy a sjezdy po valu okolo velodromu ani trocha techniky v nedalekém lesíku.

Zkrátka vše na co jsme v Lounech zvyklí!

Ve 13 hodin se na start postavila kategorie mužů M50, M60 a ženy masters. V M50 kraloval opět Jan Bálek , za ním se na druhém místě usadil Ladislav Dvorský , bývalý československý reprezentant v cyklokrosu, kterého k návratu do sedla cyklokrosového speciálu  přilákalo chystané ME cyklokros-masters 2017 v Táboře! Třetí místo získal Jiří Jurečka.

M60 ovládl stylem start – cíl Lubomír Bruch a v ženách masters vyhrála s přehledem Jitka Hodáňová.

Minutu před kategorií M30 a M40 startovala Elita , takže diváci měli na 50 minut o zábavu postaráno!

Ve třicátnících vyhrál mistr Ondřej Zelený, druhý Pavel Linek a třetí místo obsadil Jiří Chyba.

Čtyřicátníky dovedl do cíle „omlazený“ Leoš Balák  před Petrem Váňou a třetím Liborem Homolkou.

Příjemným zpestřením v kategorii M40 byl start dalšího bývalého vynikajícího reprezentanta, cyklokrosaře Zdeňka Mlynáře,  bohužel až defekt mu nedovolil dokončit závod! Ale jak pravil, na ME cyklokrosu masters v Trnavě si to snad vynahradím!

Takže všem naším mástrům , kteří jedou 22.října na ME v Trnavě držíme palce!