10. závod cyklokros masters Lawi-Jabkokros se odehrával v tradiční destinaci cyklokrosu v Jabkenicích a tentokrát netradičně na suchu!
Na 70 cyklokrosařů se přijelo popasovat s místní tratí, která se oproti lońsku jela v obráceném směru a přibilo tu i několik nových pasáží, dubový háj byl vymeten tak že by se tu dalo jet i na siničním kole :-)
Klasický tříhrbý velbloud letos blátem nezlobil jelikož bylo sucho a navíc byl vypolstrován kobercem, takže největší řeholí bylo zdolávání těžkého sektoru zvaného Myší díra!
V kategorii M60 překvapil polák Andrzej Misina jež si poradil s naším mistrem ČR masters Lubomírem Bruschem a třetím Jirkou Svobodou, čtvrtý byl Jiří Lehotský
V M50 se na startu seřadilo 13 borců z nich se brzo oddělilo duo Bálek, Kovařík z nichž nakonec vzešel vítěz Jan Bálek, třetí stále zrající Míra Pek, čtvrtý Lachmit Vlastimil a pátý Petr Polívka.
V ženách masters A vyhrála Gruchalová Lucie před Pavlinou Maráčkovou a Bronislavou Wittnerovou.Ženy B vyhrála Ivana Jaklová , druhá Jitka Hodaňová, třetí Naďa Čivrná a čtvrtá Hana Bučiková.
Ale největší maso bylo v kategorii M30 kde se jely opravdu kule,, Jiří Chyba se hned od startu oddělil s dvojicí eliťáků z KC Hlinsko Mayerem a Šírkem a v technických pasážích se kolo od kola vzdalovaly konkurenci! Jiřík si nakonec dojel s velkým náskokem do cíle pro další letošní skalp.
Druhý skončil Kutin Tomáš, na třetím místě dorazil s odstupem Petr Pospíšil , který při pozávodním rozhovoru povídal že od třetího kola jel kochačku:- , čtvrtý dokončil Fanda Novotný a páté místo obsadil zametač Jabkenického okruhu Miroslav Živný.
V kategorii M40 kraloval Vlastik Mlynář jenž se s tím vůbec nepáral, vzal za to od startu a soupeři ho vyděli až v cíly.
Druhý byl Petr Doležal před třetím Jorgenem Huybrechts ,čtvrtým Jaroslavem Provazníkem a pátým po dlouhé pauze závodícím Liborem Miškovským.
11. závod cyklokrosové serie masters pokračuje 27.11. v Čáslavi na novém okruhu jež je součástí malého Toi Toi cupu.