ZPRÁVY ZE SVĚTOVÉHO POHÁRU VE Valkenburgu !!

Předposlední říjnová neděle má na programu závod Světového poháru z nizozemského Valkenburgu. V průběhu dne budeme z dějiště informovat o aktuálním dění.

Výsledky juniorů (60): 1. Y. Bekaert (Bel), 2. A. Benoist (Fra), 3. A. Goeman (Bel),…8. Jan Gavenda +34, 12. Hynek Palička +49, 19. Tomáš Kopecký +1:25, 29. Šimon Vaníček +2:18, 53. Vladimír Mikšaník +4:12, 60. Jakub Schierl (všichni Česká republika) – 2 kola.

Trenér reprezentace Petr Dlask: „Junioři se výkonnostně posunuli, ti nejmladší zaplatili nováčkovskou daň. Mikšaník a Schierl se připletli do pádu a ten pak musel běžet půl okruhu do depa. Gavenda odjel perfektní závod, ještě v nájezdu do posledního kola bojoval o bednu. Škoda Kopeckého, který v polovině závodu spadl a propadl se z jedenácté pozice.“

Výsledky U23 (49): 1. G. Bertolini (Ita), 2. J. Niewenhuis (Niz) +1, 3. Q. Hermans (Bel) +27, 4. Adam Ťoupalík +33, 31. Štěpán Schubert +4:13, 36. Jonáš Březina 4:53, 39. Daniel Mayer +5:43.

Adama Ťoupalíka dělilo šest vteřin od stupně vítězů, zbývající tři naši skončili ve čtvrté desítce.

Trenér reprezentace Petr Dlask: „Ťoupalík zajel profesorsky. Ze začátku nechal soupeře vybláznit, i když se nemohl dostat do tempa. Nakonec skončil čtvrtý, ale závěr už probíhal v jeho režii a v předposledním kole byl nejrychlejší.“

Výsledky ženy (56): 1. T.De Jong, 2. S. De Boer (obě Niz) +26, 3. S. Cant (Bel) +35, 4. L. Brand +46, 5. A. Miller (USA) +1:00,…14. Pavla Havlíková +2:21, 17. Jana Czeczinkarová +2:36, 38. Martina Mikulášková +5:02, 50. Nikola Bajgerová +7:33.

Krátce po startu se odpoutala šestice De Jong, De Boer, Brand, Van Loy, Cant a Miller, kterou pronásledovalo trio s Havlíkovou. Naše reprezentantka ale postupně ztrácela a ve startovním poli se propadala. Ve třetím kole za to vzalo trio Nizozemek a tempo se výrazně zvedlo. V předposledním okruhu nasadila k trháku domácí mistryně světa De Jong a vypracovala si rychle slušný náskok. Ten pak s přehledem uhájila až do cíle a připsala si cenné vítězství. Trumf domácích cyklokrosařek potvrdila druhá De Boer a čtvrtá Brand. Mezi ně se okázala vklínit Belgičanka Cant. Nejlepší z našich byla Havlíková (14. místo), Jana Czeczinkarová skončila sedmnáctá. Původně přihlášené Denisa Mináriková – Švecová, Nikola Nosková a Vendula Kuntová nestartovaly.

Trenér reprezentace Petr Dlask: „Pavla měla údajně defekt, proto vypadla z první desítky. Jana zajela výborný závod, v kategorii třiadvacítkářek skončila druhá!“

Výsledky muži (60): 1.Mathieu Van der Poel (Niz), 2. W. Van Aert +14, 3. M. Vanthourenhout +21, 4. T. Meeusen +34, 5. K. Pauwels (všichni Bel) 49,…17. Michael Boroš +2:36, 23. Jan Nesvadba +2:51, 35. Tomáš Paprstka +4:47, 43. Michal Malík +6:51, 45. Matěj Lasák -1 kolo, Radomír Šimůnek nenastoupil.

Letošní sezona probíhá zcela v režii dvou jezdců - Belgičana Van Aerta a Nizozemce Mathieu Van der Poela. Stejně tomu bylo i dnes, pouze s jediným otazníkem, kdo zvítězí.

Ve druhém kole nastoupil Van Aert a získal před skupinou pronásledovatelů jedenáctivteřinový náskok. Ovšem domácí Mathieu Van der Poel se vydal na stíhací jízdu a během čtvrtého kola ztrátu na lídra smazal. Tempo dua zvolnilo, proto se v polovině závodu náskok rozplynul a na čele jezdila šestice. Tři kola před koncem zaútočil pro změnu Mathieu Van der Poel. Drobný náskok proměnil v rozhodující okamžik po pádu druhého Van Aert, který zablokoval i třetího Meeusena. Na tom vydělal Michael Vanthourenhout, který se posunul na druhé místo. Ovšem v posledním kole se nakonec radoval ze stříbra Van Aert, který svého reprezentačního kolegu předjel.

Z našich byl podle očekávání nejlepším Michael Boroš, který skončil sedmnáctý.