Milovickou část cyklokrosového Toi Toi Cupu ovládl Paprstka

V sobotu 12. října se v Milovicích uskutečnil letošní čtvrtý díl cyklokrosové soutěže Toi Toi Cup. Potřetí se závodilo v kategorii elite, která se z dosavadních závodů v Uničově, Náměšti na Hané a Kutné Hoře nejela pouze v prvně jmenované zastávce. Milovický závod ovládl Tomáš Paprstka.

Za vyloženě cyklokrosového počasí, které závodníkům připravilo nejednu pernou chvíli v podobě velmi kluzké a zrádné tratě, se závodilo v milovickém lesoparku Mladá. Už od startu bylo jasné, že tento devítikolový závod bude velmi vyrovnaný, neboť první tři kola odjelo prvních pět závodníků s velmi malými časovými rozestupy.

V úvodu se do čela dostali závodníci týmu ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jakub Skála a Michael Boroš, který si navíc za to, že projel cílovou páskou třetího kola jako vedoucí muž, odnesl tajnou prémii ředitele závodu Jaroslava Němce.

Vedoucí tandem však neodolal náporu dalších závodníků. Druhou polovinu závodu pak ovládl Tomáš Paprstka z Remerx - Merida Teamu Kolín a do cíle přijel jako první se náskokem 40 vteřin na Vojtěcha Nipla z Focus Cycling Znojmo. Na třetím místě pak se ztrátou 14 vteřin na Nipla dojel Michael Boroš. Díky zisku 30 bodů za první místo se Tomáš Paprstka posunul na dělené vedoucí postavení v rámci Toi Toi Cupu.

Soutěž týmů pak s náskokem 68 bodů na Johnson Controls Automobilka Škoad Mladá Boleslav vede ČEZ Cyklo Team Tábor s celkovým ziskem 230 bodů.

Kromě kategorie elite své závody také jely i ženy a mladší ročníky. Mezi ženami, které svůj závod jely spolu s juniorkami, vyhrála Martina Mikulášková z TJ Stadionu Louny, závod juniorů suveréně ovládl Adam Ťoupalík z ČEZ Cyklo Teamu Tábor, v kategorii kadetů první do cíle dojel Roman Benc z týmu Focus Cycling Znojmo, závod kadetek vyhrála Adéla Šafářová z Moravec Teamu a souboj žáků skončil vítězně pro Jakuba Schierla z Remerx - Merida Teamu Kolín.

Seriál Toi Toi Cup pokračuje v neděli 13. října od 10 hodin v Lounech.