Lars Boom: Cyklokros mi nechybí

V týdnu proběhla oficiální prezentace silničního World Tour týmu Belkin (dříve Rabobank) a osmadvacetiletý nizozemský exmistr světa v cyklokrosu hovořil i o své teď již bohužel už bývalé disciplíně.

V roce 2008 vyhrál světový titul v Trevisu hned ve svém prvním roce v kategorii muži elite a tím se stal po Radomíru Šimůnkovi teprve druhým závodníkem v historii, který má duhové dresy mistra světa ve třech různých kategoriích.

Ač už byl duší silničář, tak i vzhledem k domácímu světovému šampionátu v Hoogerheide 2009 se rozhodl jako obhájce titulu absolvovat svou poslední plnohodnotnou sezonu. Její završení se i kvůli nemoci vůbec nezdařilo. Poté si za sezonu zpestřoval vánoční období zhruba šesti závody a tím posledním byl vždy národní šampionát začátkem ledna. Vloni jel už jen dva závody doma, přičemž po pěti letech byl poražen na mistrovství Nizozemí, prohrál s Larsem van der Haarem. Letos už cyklokros vynechal úplně.

„Rád a hodně se na něj koukám v televizi, ale už mi nechybí,“ řekl na tiskové konferenci. „Závody byly v dost velké intenzitě a forma potom přicházela na jaře moc brzy. Jestli mi to na silnici bez cyklokrosu pomůže, to se teprve ukáže.“

A jaké jsou jeho ambice na silnici? „Mým velkým cílem jsou klasiky. Období mezi E3 Harelbeke a Paříž-Roubaix je pro mě velmi důležité. Také doufám, že znovu pojedu Tour de France.“