Havlíková druhá v Bernu a celkově vede

Ve druhém závodě švýcarské šestidílné série EKZ Cross Tour v Bernu se opět prosadila na stupně vítězů Pavla Havlíková a v průběžném pořadí vede.

„Ještě v polovině závodu jezdila na čele čtveřice, ze které odpadla domácí Achermann. Rozhodlo se až v posledním kole, kdy se mistryní světa horských kol Jolanda Neff vzdálila svým soupeřkám a zvítězila,“ okomentoval průběh závodu žen trenér jablonecké Kooperativy Miloslav Hollósi.

Celkově devátá skončila teprve šestnáctiletá Magdalena Mišoňová, která byla nejlepší juniorkou v závodě.

Ženy: 1. Jolanda Neff (Švýc.), 2. Pavla Havlíková (Kooperativa Jablonec n.N.) +0:20, Lucie Chainel (Francie) +0:32,…9. Magdalena Mišoňová (Sokol Veltěž) +1:31, 19. Elizabeth Ungermanová (Kooperativa Jablonec n.N.) +4:33.

Do první desítky se dokázal probojovat čtvrtý muž ze Slaného Tomáš Paprstka, když skončil devátý.

Muži: 1. Marcel Wildhaber, 2. Simon Zahner (oba Švýc.) +0:02, 3. Corne Van Kessel +0:02,...9. Tomáš Paprstka +1:04, 11. Jan Nesvadba (oba Express CZ – Scott team Kolín) +1:44, 23. Jonáš Březina (Cyklošvec Stevens) +3:36.

Ve společné kategorii juniorů a amatérů se představil i jablonecký jezdec Štěpán Stloukal, který se propracoval ze zadních pozic jako devátý junior na konečné desáté místo.

Junioři: 1. Loris Rouiller 44:45, 2. Jürg Graf +3, 3. Sepp Freiburghaus (všichni Švýc.) +43, ...10. Štěpán Stloukal (ČR) +2:15.

Třetí závod švýcarského poháru pokračuje v neděli 15. října v Aigle.