David Dvorský z LAWI AUTHOR je novým králem PAVÉ TOUR

Vítr, slunce, prach a kostky. To byly hlavní faktory letošního ročníku Pavé Tour Milovice. Na jezdce čekala mírně pozměněná trať. První okruh měřil 36km a obsahoval jedno dlážděné stoupání navíc. Po něm již následovaly klasické 21km dlouhé okruhy. Ručička tachometru se zastavila na 120km mužům Elite a Open, na 78km všem ostatním kategoriím.

Hned po startu převzala taktovku stáj LAWI AUTHOR Team s jasným cílem co nejvíce očesat startovní pole na prvních dvou krátkých vrcholcích. Tento technický dlážděný úsek zakončený pravotočivou zatáčkou směr obec Lipník bývá v závodě nejkritičtějším. Kdo se před zmíněnou zatáčkou vyvaroval defektu, neztratil bidon a navíc se dokázal udržet ve skupině, měl tak trochu vyhráno.

Tým SPARTA PRAHA vezl ve svém středu úřadujícího vítěze Tomáše Holuba a tak i oni byli od začátku velmi aktivní a průběh závodu si dobře hlídali. Kromě zmíněných dvou týmů zde měli početnější zastoupení například tým NEJLEVNEJSIPNEU.CZ, který si ale vybral smůlu v podobě defektu Michala Kesla. Ten alespoň usedl za volant týmového vozu a byl k ruce jejich želízku v ohni, Jiřímu Hochmanovi.

Na čele závodu se ale velmi hezky pohybovali také jedinci, kteří dokázali zdatně sekundovat silným týmům. Mezi nimi byli např. pravidelný účastník Pavé Tour, paralympionik Jirka Ježek (DUKLA PRAHA), Jiří Hudeček (GIANT Cycling Team), Roman Lehký (KLEIN CONSTANTIA), Aleš Strnad a Jakub Kavalír (oba ELEVEN MERCEDES MITAS), vítěz závodu z roku 2014 Ĺubomír Sedláčik nebo Petr Beneš (CYKLOKROS MILOVICE), který si později dospurtoval pro vítězství v kategorii Muži Open a pozvedl nad hlavu vysněnou trofej. .

V průběhu závodu se zrodilo několik úniků, z nichž ten rozhodují byl v podání Davida Dvorského (LAWI AUTHOR Team) a Vojtěcha Jonáše (SPARTA PRAHA), kteří do posledního okruhu najížděli s minutovým náskokem. Odjetá dvojice si to pohlídala a dle očekávání došlo na spurt, který se stal kořistí Davida Dvorského. Ten v cíli neskrýval upřímnou radost z vítězství. Pro 3. místo si dojel Dominik Chlupáč, rovněž z LAWI AUTHOR Teamu a podtrhl tak jeho úspěch.

V Milovicích se ale letos odehrával ještě jeden souboj. Byl jím zisk dvojnásobného množství bodů do seriálu GIANT Liga. Svým celkovým 4. místem na Pavé Tour si průběžné vedení a žlutý trikot vedoucího jezdce pojistil Tomáš Holub (SPARTA PRAHA).

Ukazuje se, že tento závod již vyžaduje zkušenosti z předešlých let a znalost trati je jedním ze zásadních faktorů úspěchu. Tím však nemusí být vítězství. Samotná účast v tomto náročném, ale krásném závodě si zaslouží respekt.

Děkujeme všem účastníkům, pořadatelům a partnerům za pomoc s realizací dalšího úspěšného ročníku závodu.

Uvidíme se znovu 1. května 2017

Výsledky:

1. Dvorský David (Lawi AuthorTeam) 2:52:42, 2.Jonáš Vojtěch (Sparta Praha) stejný čas, 3. Dominik Chlupáč (Lawi Author Team) +2:18, 4. Holub Tomáš (Sparta Praha), 5. Hochman Jiří (Nejlevnejsip­neu.cz), ....­..