Albert vyhrál Steenbergcross

Jezdec stáje BKCP-Powerplus Niels Albert si připsal páté vítězství na úvodním cyklokrosovém závodě ve Východních Flandrách v Erpe-Mere, kde se v roce 2015 bude pořádat belgický šampionát. Nejlepší Čech byl Lubomír Petruš (BKCP-Powerplus) na 14. pozici, Martin Bína (Kwadro-Stannah) po pádu a technických problémech dojel na 20. místě.

Hned při prvním závodě sezóny se jezdci museli vypořádat s nelehkými podmínkami. Na těžké a promáčené trati se v prvním kole usadila na čele dvojice Martin Bína a Lars van de Haar (Rabobank). Zanedlouho se však vedení ujal Niels Albert společně s belgickým mistrem Vantornoutem (Sunweb-Napoleon). Ve třetím kole Albert využil zaváhání svého rivala a získal si tak náskok. „Klaas udělal chybu, čímž jsem získal deset metrů a pak jsem jen náskok postupně navyšoval,“ řekl Albert po závodě. Jezdec stáje Subweb Napoleon se pak přes veškerou snahu musel spokojit s druhým místem a na Alberta ztratil v cíli 12 sekund „Dnes bylo jasné, kdo byli dva nejsilnější jezdci. Byli jsme na tom stejně, ale moje chyba rozhodla. Niels byl v tomto úseku lepší a já mu daroval těch dvanáct sekund,“ pronesl belgický šampión.

Skupinku pronásledovatelů tvořili Lars van der Haar, Tom Meeusen a Rob Peeters, z nichž to byl jezdec stáje Telenet-Fidea Tom Meeusen, který doplnil Alberta a Vantornouta na bedně.

Závod se jel bez účasti úřadujícího mistra světa Svena Nyse (Crelan-Euphony) a závodníka stáje Telenet-Fidea Barta Wellense, kteří odstartují cyklokrosovou sezónu v Las Vegas. Zatím však není jasné, na čem bude Bart Wellens závodit, jelikož po přistání na americké půdě zjistil, že jeho kola zůstala na letišti v Bruselu.