Toi Toi cup Milovice 12.10.2013 - SK Velo Praha

12. října Milovice:

V sobotu 12. října pokračoval cyklokrosový pohár ve středočeských Milovicích. Loni již ověřená trať přivítala jako první již klasicky Kadetky a Žáky.

V kadetkách jela za SK VELO PRAHA Bára Džerengová a Anna Podskalská. Obě dvě naše závodnice navázali na dobré výkony z Kutné Hory. Bára dojela na pěkném 9. místě a Anička jí zdatně sekundovala na místě 10.

I v kategorii žáků máme dva zástupce. Filip Kašpar a Martin Vakoč. Filip jel celý závod ve velkém stylu. Nezalekl se ani svých soupeřů a ani překážek na trati. Výsledkem bylo vynikající 12. místo. Martin Vakoč, který se s cyklokrosovými závody zatím seznamuje si počínal také dobře a dojel na hezkém 23. místě.

S napětím jsme opět očekávali další start. Zde jsme totiž měli dvě reprezentantky našeho oddílu Kláru Křížovou a Lucii Kubínovou. Klára letos závodí poprvé v kategorii Ženy a také to byl letos její první start. Výkon, který Klára podala byl také dobrý a výsledkem bylo 12. místo. Lucka dnes jela svůj první TOI TOI Cup v životě. Bez respektu odstartovala a její výkon jen těsně zaostal za Klárou. Takže jsme Lucku přivítali v cíli na 13. místě. Obě děvčata zaslouží naší pochvalu.

Krátce po startu žen se na start postavili kadeti. Početné startovní pole čítalo i čtyři jezdce v oranžových dresech Jonáše Březinu, Jakuba Šedivého, Adama Kašpar a Tomáše Martinka. Jonáš letos jezdí v absolutní špičce závodníků. I dnes tomu nebylo jinak. Jonáš jezdil až do předposledního kola ve dvojici s Romanem Bencem (FOCUS CYCLING ZNOJMO). Až v posledním kole se podařilo právě Romanu Bencovi od Jonáše odpoutat. Jonáš si pak s přehledem dojel pro výborné druhé místo. Dalším našim hrdinou byl dnes určitě Jakub Šedivý. Jakub si od startu držel výbornou pozici v první pětce. V dalších kolech si své postavení upevnil, když jezdil jen těsně za Josefem Jelínkem (BIG SHOCK TEAM o.s.) na čtvrtém místě. A takový byl jeho dnešní výsledek. Výborně Jakube. Jen těsně za Jakubem jezdil svůj závod Adam Kašpar. Adam se v průběhu závodu zlepšoval a v cíli se také on radoval z pěkného 6. místa. Tomáš Martinek zajíždí letos stabilní výkony na začátku druhé desítky. I dnes tomu nebylo jinak a Tomáš si dnes vyjel 15. místo.