ČP v cyklokrosu Toi Toi cup Holé Vrchy a Milovice / autor: Cykloteam Ostrov

ČP v cyklokrosu Toi Toi cup Holé Vrchy a Milovice

V sobotu a v neděli, dne 17 a 18. 11. pokračoval seriál cyklokrosových závodů TOI TOI CUP 2012 – 13 v Holých Vrších a Milovicích. V pátek jsme odjížděli v 16.00hod. ubytovat v Bobrovicích. Trénovat – projet si trať se jelo ráno v sobotu. Startovalo se až v 10.45 hod a protože ubytování bylo vzdáleno asi 6km, tak byl čas na projetí tratě a seznámení se se záludnostmi. Startuje se na silnici do kopce asi 400m. Pak ostrá pravá zatáčka do prudšího stoupání a následuje strmý výjezd do terénu. Celá trať je velmi těžká a to jak na fyzičku tak technicky. Ráno byly 4 stupně C. V Holých Vrších byla zima větší a foukal ledový vlezlý vítr.  Podle celkového pořadí v seriálu, startoval David z první řady se startovním č.2. Po silnici najížděla do terénu opět trojice závodníků, která měla šanci první strmé stoupání vyjet. Za nimi už se to zacpalo a závodníci museli vybíhat. Hned v prvním kole získali náskok asi 50m, před další skupinkou závodníků.

David dojel nakonec na krásném třetím místě z 22 startujících z celé republiky.

Po vyhlášení vítězů asi ve 14 hod. jsme jeli vymrzlí na jídlo a rychle do sprchy na ubytovnu v Bobrovicích.
V neděli ráno se vstávalo v 7 hod a jelo se asi 20km do Milovic na další závod. Asi hodinu se trénovalo. Startovalo se  v 10.00hod. Trať byla namotaná v lesoparku mezi stromy a byla velmi technická. Start byl na silnici kde po 200m rovince se najíždělo prudkou zatáčkou do stoupání asi 300m dlouhého po panelové cestě a pak prudce do leva do terénu.  David po sobotním třetím místě si udržel celkovou druhou pozici v seriálu. Start mu vyšel a do zatáčky najížděl druhý.  Vedoucí závodník s č. 1 – Gavenda poodjel při nájezdu do terénu Davidovi asi o 5m. Ostatní soupeři se však nevzdávali a jezdily za nimi v odstupu asi 20m, takže stále při drobné chybě hrozilo i nebezpečí zezadu. David dvakrát náskok stahoval a nakonec dojel na skvělém druhém místě se ztrátou asi 20m.

Ještě čeká Davida poslední dvanáctý závod seriálu ČP v cyklokrosu, čímž je 8. 12. Mistrovství České Republiky v Lounech.

Podle vyjetých bodů bude David  startovat stále  s č. 2 . A tak mu přejeme, ať mu tento poslední závod a vrchol cyklokrosové sezóny vyjde.

zpracoval: Josef Krs