BĚH PRO CYKLOKROS

V pátek 21.6.2014 uspořádalo občanské sdružení „Cyklokros Milovice“ závody pro žáky 4.-9.tříd v lesoparku Mladá. Oproti minulým ročníkům nezávodily děti na kolech, ale letos se běhalo. Trať byla shodná s úsekem trati, na které svedou v prosinci cyklokrosaři boje o tituly MČR. Tuto změnu jsme provedli proto, aby závody byly dostupné i pro žáky jiných škol. Pozvání obdržely okolní školy a těšili jsme se na vysoký počet startujících a prestižní souboje mezi jednotlivými školami. Jak se na konec ukázalo, zájem o účast na této akci byl ze strany okolních škol minimální a své závodníky vyslaly pouze 3 ZŠ. Na start se celkem postavilo 80 závodníků, kteří startovali v 5 kategoriích. Jako první byla odstartována kategorie dívek 4.-5. tříd a po nich chlapců 4.-5. tříd. Ihned po startu nasadili závodníci ostré tempo, které málokdo vydržel až do cíle 750m dlouhého okruhu. Každý ze sebe vydal vše, aby v cíli získal co nejlepší umístění. Velice zajímavý byl závod kategorie dívky 5.-6. tříd, ve kterém nasadila ostré tempo Gabriela Plecitá ze ZŠ T.G.Masaryka Milovice a způsobem start – cíl si zaslouženě vybojovala zlatou medaili. O další místa na stupních vítězů se bojovalo až na cílovou pásku. Vyvrcholením byl start kategorií chlapci 6. -7. tříd (1 okruh) společně s chlapci 8.-9.tříd (2 okruhy). Všem běžcům se dostalo velkého povzbuzování od dětí a dospělých, kteří se sešli ve velkém počtu jak v prostoru startu a cíle, tak i podél tratě. Slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastnila místostarostka města Milovice paní Marcela Říhová, která předala ceny vítězům. Na závěr celé akce se konala autogramiáda našich úspěšných reprezentantek v cyklokrosu a cross-country Jitky Škarnitzlové a Karly Štěpánové. Děti si se zájmem prohlédly závodní kolo, klubové dresy i dres MČR a zlatou medaili. Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří závod podpořili hodnotnými cenami , ZŠ + MŠ JUVENTA za spolupráci při organizaci závodu a panu Jiroutovi z DHS Milovice za stan pro případ špatného počasí. Děkujeme školám, z kterých se žáci závodů zúčastnily: ZŠ+MŠ Juventa Milovice, ZŠ T.G.M. Milovice, ZŠ B. Hrozného Lysá nad Labem .