10.8.2019 Krušnoton

Musím se pochlubit, v sobotu se jeli závody Krušnoton , na které jsem byl pozvaný od chlapů z teamu Cyklokros Milovice . Moc se mi nechtělo, z důvodů, že se přes kopec jel mtb maraton, který dobře znám, ale říkal jsem si, že silniční závod na 180km a 3000m nastoupání je velká výzva.
Tak jsem nakonec vyrazil do Teplic. Kluci z teamu už na mě čekali. Na startu jsem dostal lektvar z dílny NN Zdrave Potraviny a začalo krásně pršet na cca 800 startujících nadšenců. Závod začal rychle, nohám se chtělo, tělo se přehřívalo, ale díky stálému dešti můj dieselmotor byl krásně chlazený.
Přišly první kopce a místo klasického čumění do asfaltu jsem si blbnul s fotografy a dělal kraviny - jízda po zadním kole. Ani mi nevadilo, že mě furt někdo předjíždí, jelikož dobře vím, že když se jede nahoru, musí se i dolu a to je moje velké + a za totální mlhy a deště ještě větší výhoda.
Závod jsem odjel bez zastávky, nějaké občerstvení jsem měl hlavně díky doprovodnému autu, co team zařídil a tekuté stravě MANA , abych nezvracel na každém kopci. Kluci z teamu mě dotahli a já věděl, že mě čekají ještě další kopce, no nějakým stylem jsem je přejel, a nahoře mi nějaký inteligent řekl, že už je to do cíle furt z kopce, ale mohlo mě napadnou, že když chybí ještě 10km do cíle, že to z kopce nebude.

Bohužel jsem se utrhl ze skupiny a jel vstříc sám protivětru a furt si hlídal zadek, kdy mě peloton docvakne. Nestalo se tak a navíc jsem ještě pár kluků předjel, což mi velice pomohlo ve výsledku. Byl jsem za 6h16min v cíli na 53 místě celkově a na 4 místě v kategorii, což byla bomba.Po závodě mi kluci z NN Zdravé potraviny dali medicínku na regeneraci, zaplatil jsem pokutu za špatné parkování a jel spokojeně domu za rodinou .